Haber

100. Yıl Marşı’nı Fazıl Say’ın ardından Mehmet Kalyoncu besteledi.

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘beşli çete üyesi’ olarak tanımladığı Kalyon İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, Cumhuriyetin 100. yılı için bestelediği marşın orta eserini sosyal medya hesabından yayınladı. medya hesabı. Çalışmasını “İnşallah bir aya kadar işimizi bitireceğiz” notuyla paylaşan Mehmet Kalyoncu’nun marşının sözleri şöyle:

“Cumhuriyet, cumhuriyet, cumhuriyet ilelebet/ Cumhuriyet, cumhuriyet bize emanet, bu devlet/ Cumhuriyet, hürriyet, vatan bize emanet/ Korkma bu devlet asır önce kuruldu diyor/ Beraber yürüyoruz onsuz korku/ Beraber yürüyoruz korkusuzca/ Durdurulamaz kimse yok Türkiyem yükseliyor!”

MEHMET KALYONCU KİMDİR?

Aynı zamanda Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği Başkanı olan Mehmet Kalyoncu, kendi ekibi tarafından hazırladığı özgeçmişinde “Müziğe olan ilgisini ve piyano yeteneğini London School of Music sertifikası ile taçlandırdı” sözleri yer alıyor.

Söz konusu metinde Kalyoncu’nun biyografisi şöyle anlatılıyor.

Mimar ve iş insanı Mehmet Kalyoncu, Kalyon Holding İcra Kurulu Üyesi ve İstanbul Yeni Havalimanı projesinde İcra Kurulu Üyesi’dir. 1944 yılında dedesinin temellerini attığı aile şirketi aracılığıyla, eğitim ve deneyimle edindiği bilgi birikimini Türkiye ile paylaşıyor.

İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Kalyoncu, Gaziantep’te doğdu ve Ümraniye Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Lise son sınıfa girerken Oxford University St. Hugh’s College tarafından düzenlenen bir akademik programa katıldı. Bu programa kabul edilen ilk Türk öğrenci oldu. Bu dönemde Rönesans Mimarisi üzerine akademik araştırmalar yaptı.

Üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tamamlarken, bu dönemde Architectural Association ve Illinois Institute of Technology’de misafir öğrenci olarak çalıştı.

Kalyoncu’nun iş hayatıyla tanışması lisans eğitimi sırasında gerçekleşti. Eğitim hayatında ve sivil toplum kuruluşlarında sorumluluklarını yerine getirirken aynı zamanda mimarlık ofisleri ve inşaat firmalarında stajlar yaptı. Üniversiteden mezun olduktan sonra Kalyon Holding iştiraklerinde farklı kademelerde çalıştı.

Eğitiminin yanı sıra akademik gelişimini de sürdüren Kalyoncu, yurtdışındaki üniversitelerde programlara katıldı. Harvard Üniversitesi’nde Müzakere, Babson College’da Girişimcilik ve Tufts Üniversitesi’nde Kurumsal Diplomasi eğitimlerini tamamladı.

Eğitimini iş hayatıyla sınırlı tutmayarak müziğe olan ilgisini ve piyano yeteneğini London School of Music sertifikası ile taçlandırdı.

Kalyoncu, iş hayatının yanı sıra üniversite yıllarından itibaren sivil toplum kuruluşlarıyla da yakından ilgilenmektedir. Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin kurucu vakfı olan Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın da Mütevelli Heyeti Üyesi olan Kalyoncu, Türk Tasarım Vakfı ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Ailesini hayatta her şeyin üstünde tutan Kalyoncu evli ve iki çocuk babasıdır. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu