Haber

17 Ocak Ekonomi ve Finans Gündemindeki Gelişmeler

2023 ekonomisi ve finans piyasaları gündemdeki hareketliliğini sürdürürken, seçimler yaklaştıkça çeşitlilik artıyor. Her geçen gün hareketlenen bir ortamda 17 Ocak Salı günü neler yaşadığımıza hep birlikte bakalım.

Borsa İstanbul yükselirken ve düşerken bunlarla hiç ilgilenmeyen bazı yatırımcılar var. 2023 yılında karını ortaklarıyla paylaşması beklenen şirket hisselerini sizler için derledik.

Türkiye’nin en büyük dijital spor markası Maçkolik’in halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. Maçkolik İnternet Hizmetleri Ticaret A.Ş. halka arz ediyor!

Gülben Ergen, yatırımlarıyla ilgili zaman zaman iddialara konu olurken, Borsa İstanbul’da volatilitenin artmasıyla yaptığı hisse anketi Twitter’da gündem oldu.

AK Parti Emeklilikte Yaşanlar Kümesi (EYT) Genel Başkan Yardımcısı Muhammet Emin Akbaşoğlu, açıklama yaptı. EYT’liler maaşlarını ne zaman alacak?

Emeklilik yaşına (EYT) takılanlar yazıdaki detayları merakla beklerken, primi ödenmeyenler için sevindirici olan hizmet tespit davası haberi geldi.

Camilerde geçici olarak çalıştırılan imam vekilleri ve müezzinler ekibe alınıp 12 bin TL’nin üzerinde gelir elde ederken, ayda 2-3 bin TL kazanan öğretmenler tahlil arıyor.

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) her yıl İsviçre’nin Davos kentinde belirli temalarla toplanırken bu yıl tema ve ekonomiden çok cinsellik ön plana çıktı.

Kira kadar olan site aidatları hem isyanı hem de göçü başlatmış.

TÜİK ve TCMB konut verileri ışığında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in “Rusça konuşanların aldığı konutlar” açıklaması dikkat çekti.

Kamu alım garantisi bulunan Togg’da takvim netleşti. Togg bu yıl hükümete kaç araba satacak?

En bilinen dijital dizi ve sinema izleme platformlarından biri olan Netflix, abonelik fiyatlarındaki artışlarla gündeme geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu