Haber

6’lı masada aday belli! toplantı başladı

Millet İttifakını oluşturan altı siyasi partinin liderlerinin katılacağı Liderler Buluşması, Saadet Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

ADAY BELİRLENDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun en güçlü isim olduğu adaylıkta İYİ Parti’nin durumu merak ediliyor. Başkan adayının bugünkü görüşmeden sonra belli olması bekleniyor.

Son olarak 18 Şubat’ta “Deprem Özel Gündemi” ile gerçekleştirilen altılı masa toplantısının liderleri, toplantının ardından yaptıkları açıklamada, “Milli İttifak olarak 2019 yılında planladığımız rutin toplantımızı gerçekleştireceğimizi duyurmuştuk. İlerleyen ve ertelenen depremin ardından 2 Mart Perşembe günü Saadet Partisi ev sahipliğinde sizleri bilgilendireceğiz” dedi.

ADAYLIK KRİZİ AYLARDIR SÜRDÜ

6’lılar masasında adaylığını hep öne çıkaran Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın isimleri de zaman zaman gündeme getirildi.

CHP Genel Başkanı Meral Akşener’in Kılıçdaroğlu’nun adaylığını onaylamaması ve hep İmamoğlu ve Yavaş kartlarını öne koyması CHP’de büyük rahatsızlık yarattı.

Bu duruma karşı Kılıçdaroğlu’nun ‘Belediye başkanları görevlerine devam edecek.’ Formda açıklamalarda bulunarak adaylık konusunda ortak bir pozisyona gelinmesine neden olmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu