Haber

Bahçe kapısına sarılan pitonu görenler gözlerine inanamadı.

Bahçe kapısına sarılan pitonu görenler gözlerine inanamadı.

İtfaiye ekipleri 1,5 metrelik yılanı yakaladı

ANTALYA – Antalya’da bir apartmanın demir bahçe kapısının deliklerine dolanan yılan vatandaşlarda büyük korku yarattı. İtfaiye ekipleri tarafından çıkarılan ve piton olduğu ortaya çıkan yılan, Doğa Savunma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Olay, dün akşam saatlerinde Muratpaşa ilçesi Meydankavağı Mahallesi Şehitler Caddesi üzerindeki bir apartmanın giriş kapısında meydana geldi. Delikli demir kapının çevresine sarılan yaklaşık 1,5 metre uzunluğunda kahverengi yılanı gören vatandaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine adrese itfaiye ekibi sevk edildi. Büyük panik yaşayan vatandaşlar da yılanı cep telefonu kameralarıyla kaydetti.

Video çeken bir vatandaş ise, “Sitenin demir kapısına sıkışmış bir yılan var, büyük ihtimalle boğa yılanı. Ben Antalyalıyım ve böyle bir şey görmedim. Yaklaşık 1.5 saat” dedi. metre uzunluğunda, sanırım bir boğa yılanı.”

Kısa sürede bölgeye gelen itfaiye ekipleri, yılanı herhangi bir zarar vermeden dikkatlice bulunduğu yerden çıkardı. Ağa takılan yılan, Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne teslim edilmek üzere götürüldü. Vatandaşlar rahat bir nefes alarak evlerine girdi. Yılanın evde de bakılabilen bir Top Piton olduğu varsayılmaktadır.

candirhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu