Haber

BBP Genel Başkanı Destici basın toplantısı düzenledi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, Kuzey Kıbrıs’a uzanan her elin, Türkiye’nin rastgele bir iline yapılacak müdahaleyle birebir tepkiye maruz kalacağını belirtti.

Partisinin genel merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bu hafta yapacağı görüşmenin ülke ve dünya gündeminde önemli yer tuttuğunu belirtti.

Ukrayna’da devam eden savaşın tüm dünyayı farklı ve birçok başlık altında etkilediğine işaret eden Destici, iki cumhurbaşkanı arasındaki görüşmenin kış sezonunda birçok ülkeyi etkilemesi beklenen “gıda krizi” çerçevesinde değerlendirildiğini söyledi. .

Az gelişmiş Afrika ülkelerinin gıda krizi yaşamaması için tahıl koridorunun açılmasının büyük önem taşıdığını vurgulayan Destici, şöyle konuştu: “Putin’in Suriye ve Libya konularında Türkiye’ye destek olarak yorumladığımız açıklamaları yine Türkiye’nin kalkınmasına dayanıyor. Astana Forumu ve Rusya’nın KKTC’deki ofisi toplantıda açılmaya yönelik düşünceleri de olumlu noktalardır.” dedi.

“KKTC’nin güvenliğinden endişemiz yok”

Güney Kıbrıs’ta son günlerde camilere ve yabancı uyruklulara yönelik saldırıların arttığına dikkat çeken Mustafa Destici, “Temel olarak Kıbrıs Türkü’nün ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin güvenliği konusunda herhangi bir endişemiz yok. Kuzey Kıbrıs’a kadar uzanacak, Kıbrıslı Türkler, Türkiye’nin herhangi bir iline yapılacak müdahaleyle aynı tepkiyi alacaktır.” söz konusu.

Emekli maaşlarına da değinen Destici, temmuz ayında emekli maaşlarındaki artışın beklentileri karşılamadığını kaydetti.

Destici, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla verilmesi öngörülen 5 bin liralık ikramiyenin yeterli olmayacağını belirterek, “Emekli maaşlarında Temmuz sonrası da dahil olmak üzere iyileştirme talep ediyoruz. Bir an önce düzenleme yapılmalı” Meclis Ekim ayında açılıyor.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu