Haber

BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYESİ ÖNÜNDE SATIN ALINAN KADIN ŞİKAYETÇİ OLDU

Büyükçekmece Belediyesi önünde Hasan Akkuş tarafından boğularak darp edilen Nebiha Yetimoğlu, polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Hasan Akkuş hakkında kasten yaralama ve hakaret suçundan hukuki süreç başlatıldı.

BAŞKAN YARDIMCISI YAŞLI KADININ BOĞAZINI SIKARAK KÜFÜR ETTİ.

Büyükçekmece’de 140 villalık sitenin imarında usulsüzlüklerin tespit edilmesinin ardından Büyükçekmece Belediyesi’nde çalışan 6 kişi de dahil olmak üzere 22 şüpheli rüşvet iddiasıyla gözaltına alındı. Operasyonun ardından belediye önünde toplanan bir grup, birbirlerine destek sloganları attı. Bu sırada yoldan geçen Nebiha Yetimoğlu ile Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Akkuş arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Akkuş, Yetimoğlu’na boğazını sıkarak hakaret etti.

MÜCADELE KAMERAYA YANSIDI

O anlar bölgedeki basın mensuplarının kameralarına yansıdı. O sırada bazı kişilerin kameraları kapatmaya çalıştığı ve “Ateş etmeyin” dediği görüldü. Belediye binası önünde yaşanan arbede kısa sürede sona ererken, kalabalık grup daha sonra dağıldı.

“KİME ‘OĞL’ DEDİĞİNİZİ SORUYORUM”

Olayın ardından bugün polis merkezine giden Nebiha Yetimoğlu, Akkuş hakkında şikayetçi oldu. Yetimoğlu polise verdiği ifadede, “O gün oradan geçerken kalabalığın slogan attığını duydum. Kime ‘böö’ diyorsun diye sordum. O sırada Hasan Akkuş yanına gelerek ‘Ne oldu’ dedi. Cehennem sana…” hiçbir şey söylemeden, çevredekiler müdahale edip beni kenara çektiler. ‘Devletimin ve milletimin benim hakkımda kötü konuşmasına izin vermeyeceğim’ dedim. Daha sonra oradan ayrıldım.’Hasan Akkuş’tan şikayetçiyim’ dediği öğrenildi. Öte yandan Hasan Akkuş hakkında ‘Kasten yaralama’ ve ‘Hakaret’ suçlarından işlem başlatıldığı öğrenildi.

BASIN ÜYELERİ DE ŞOKE OLDU

Öte yandan iki basın mensubu, arbede sırasında darp edildikleri gerekçesiyle savcılığa şikayette bulundu. Tespit edilen şüpheliler Emre Ö, Serhat A. ve Yunus Emre Ç, “kasten yaralama” suçundan gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şüphelilerin gözaltına alındığını ve soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü duyurdu.

BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYESİ’NDE RÜŞVET OPERASYONU

Belediyede imarla ilgili konularda rüşvet verildiği iddiası üzerine “nitelikli dolandırıcılık”, “rüşvet” ve “resmi belgede sahtecilik” suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında gerçekleştirilen operasyonda İmardan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Büyükçekmece Belediyesi NS ve Planlama ve Şehircilik Müdürü A.Ç. 22 şüpheli gözaltına alındı. Belediye binasında gözaltına alınan bazı şüphelilerin odaları aranırken, binaya getirilen şüphelilere alkış ve sloganlarla destek veren belediye çalışanı, zaman zaman polis gruplarına ve basın mensuplarına da tepki gösterdi.

ERDOĞAN DA TEPKİ VERDİ

Görüntüler kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da o görüntülere ilişkin şu yorumu yaptı: “En ufak bir ses duyduklarında karşısındaki kişinin boğazına iniyorlar. Büyükçekmece’de yaşlı kadını vurup onun da boğazına sarıldılar. Basın mensubunu yere atmaya çalıştılar.” dövdüler. Biliyorsunuz basına saygılıydılar. Boğazına sardığınız bu millet, bunun cevabını size sandıkta verecektir.” “Hanımlar yaptığınız hakaretlerin hesabını size soracak. Kadın hakları diyeceksiniz ve yaşlı kadına saldıran kaba kişiye tepki göstermeyeceksiniz. Basın özgürlüğü diyeceksiniz ve militanlarınızı linç ettireceksiniz. Bu aynı zamanda faşizm.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu