Haber

Depremde annesini ve teyzesini kaybeden AK Parti Milletvekili Mustafa Alkayış anılarını paylaştı.

Depremde annesini ve teyzesini aynı binada kaybeden AK Parti Milletvekili Mustafa Alkayış, 6 Şubat’ın yıl dönümünde o anları anlattı.

Aradan bir yıl geçtiği 6 Şubat depreminde Adıyaman’da binlerce bina çökerken binlerce kişi hayatını kaybetti. Adıyaman’da hayatını kaybeden 8 bin 387 kişiden biri olan Milletvekili Mustafa Alkayış, depremde annesi Fatma Alkayış (80) ve teyzesi Zeliha Alkayış’ı (45) kaybetti.

Depremin hemen ardından eşi ve çocuklarıyla birlikte Karapınar Mahallesi’nde annesi ve kardeşi Bahri Alkayış’ın yaşadığı binaya koştu. Geldiğinde 4 katlı binanın sanki basılmış gibi çöktüğünü gören Milletvekili Alkayış, yaşadıklarını anlattı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mustafa Alkayış, “Ailemiz ve çocuklarımız çok korktu, dışarı çıktık. Elektrikler kesildi, bağlantı yoktu. Telefon olmadığı için bir yere ulaşmaya çalıştık. Yakın çevremize ulaşmaya çalıştık. . Buraya geldik, 4 katlı bir binaydı. Annem birinci kattaydı.” Kardeşim ve teyzem ikinci katta yaşıyor. Diğerleri üstte yaşıyor. Bütün ev bu şekilde sıkıştırılmış gibi, üst üste bağırıyoruz, çağırıyoruz ama ses çıkmıyor. Ellerimizle taşları kaldırmaya çalışıyoruz, yakınlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Bağırıyoruz, ses yok, ses yok. Aynen öyle, o gün saat 14.00 civarında. Kardeşimin kızı Emine Nur’u yaralı olarak çıkarmayı başardık. Saat 17 civarında kardeşimi enkazdan çıkardık. Ama ne yazık ki beşinci gün annemin ve teyzemin cenazelerini çıkarmayı başardık. Allah bundan sonra kimseye bu tür acı ve imtihanlar yaşatmasın. Adıyaman olarak acımız büyük. Bu ağrının tarifi yok. Maddi ve manevi kayıplar yaşadık. Anneler çocuklarını kaybetti, kocalar eşlerini ve çocuklarını kaybetti, birçok aile tamamen yok oldu. “Buna katlanmak ve sabretmek son derece zor ama bir araya gelerek, birbirimizin acısını paylaşarak aşacağımızı düşünüyorum” dedi. – ADIYAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu