Haber

Diyarbakır Ergani ilçesi otogar inşaatı devam ediyor

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Su, üretimi devam eden Ergani ilçe otogarında incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım araçlarının vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmesi ve trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla Ergani’de ilçe otogarı yapıyor.

Çalışmaları denetleyen Vali Su, personelden projenin ilerleyişi hakkında bilgi aldı ve işçilere hayırlı olmasını diledi.

Vali Su’ya, incelemelerde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi ve Ergani Kaymakamı Ahmet Karaaslan eşlik etti.

Ergani ilçe otogarı

Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan projede 12 adet toplu taşıma peronu, 8 adet gişe ve ilçe otogarında 20 araçlık depo alanı yer alacak.

8 bin metrekare alana inşa edilecek otogarda 504 metrekare kapalı alan, 8 bilet satış noktası, bekleme salonu, bay-bayan-engelli tuvaleti, mescit, bebek bakım odası, teknik oda, gözetmen odası, kafeterya, ticari alan ve su deposu yer alacak.

Diyarbakır-Elazığ karayolu üzerinde yapılacak ilçe otogarının güvenliği için bahçe duvarları 1 metre uzunluğunda olacak ve duvar boyunca çit panelleri uygulanacaktır. İlçe otogarının 432 metrekarelik alanına bazalt levhalar döşenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu