Yaşam

Ece Üner, Anttalks’a konuk oldu

Gazeteci-Yazar ve Haber Spikeri Ece Üner, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Anttalks etkinliğine konuk oldu. Adalet ve Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında Antalyalılarla bir araya gelen Üner, yaptığı konuşmada demokrasi bilincinin artırılması gerektiğine dikkat çekti.
 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, “İlham Veren Başarı Hikayeleri” adı altında düzenlediği Anttalks etkinliği ile başarılı isimleri ve hikayeleri Antalyalılarla buluşturmaya devam ediyor. Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında Gazeteci-Yazar ve Haber spikeri Ece Üner’in konuşmacı olarak katıldığı Anttalks etkinliği Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de katıldı.

DEMOKRASİ İÇİN ÇABALARI ARTIRMALIYIZ

Ece Üner, mesleki deneyimlerini ve iddialarını katılımcılarla paylaştı. Üner, toplumda demokrasi bilincini artırmak için demokrasi inancını üretmenin ve bunu daha ileriye taşımaya çalışmanın değerli olduğunu belirtti. Gazeteci Uğur Mumcu’nun ‘Bir kişiye yapılan haksızlık tüm topluma karşı işlenmiş suçtur’ açıklamasını hatırlatan Ece Üner, “Bu bilinci paylaşmak ve bu sorumluluğu yerleştirmek zorundayız. Uygar bir ortak sorumluluk duygusu, özgürlük ve demokrasinin tek garantisidir. Bu güvence sağlanmadıkça demokrasinin temellerine taş atılmayacaktır” dedi.

GAZETECİLERİMİZE SAYGILIYIM
 
Katledilen ve öldürülen gazetecileri saygıyla andığını söyleyen Ece Üner, “24 Ocak 1993’te yaşamını yitiren Uğur Mumcu başta olmak üzere suikast sonucu şehit olan tüm gazetecileri saygıyla anıyorum. Ülke gündemine hançer gibi saplanan bu olaydan önce ve sonra hayatını kaybeden gazetecilerimize minnettarız.” ona en hoş soruyu imzalayarak.

BAŞKAN BOCEK’E TEŞEKKÜR

Gazeteci Üner, konuşmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür ederek, “Sn. Başkanım, Cumhuriyetin 100. Yıldönümü ve Demokrasi Haftası kapsamında insan haklarını, bireylerin insan olmakla kazanılan haklarını yeniden ifade etmem için beni Antalyalılarla buluşturdunuz. Bu nedenle sizlere bu etkinlik için çok teşekkür etmek istiyorum” dedi.

DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTILAR

Başkan Muhittin Böcek, Gazeteci ve Haber Spikeri Ece Üner’e konuşmalarından dolayı teşekkür ederek çiçek ve plaket takdim etti. Lider Böcek, “Bayan. Ece hayatı boyunca edindiği tecrübeleri bizlerle paylaştı. Çocuklarımızın istismar edilmediği, gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, tüm vatandaşlarımızın mutlu ve huzurlu olduğu güzel günlerde buluşacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu