Ekonomi

Ev Dışı Tüketim Ürünleri Yiyecek ve İçecek Fuarı Alanya’da Tanıtıldı

Antalya’nın Alanya ilçesinde 5-7 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan Alanya Konut Dışı Tüketim Yiyecek ve İçecek Fuarı için tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Alanya Kültür Merkezi’ndeki toplantıya Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Eray Fazilet, Alanya Turistik İşletmeler Birliği Başkanı Burhan Sili, Başak Fuarcılık Genel Müdürü Sedat Bozkurt ve aşçı derneklerinin liderleri katıldı.

Fuarın Alanya için bir ilk olacağını belirten Başkan Yücel, “Fuar kapsamında 8. Gastro Alanya Uluslararası Yemek Yarışması’nı da düzenleyeceğiz. 16 ülkeden yarışmacı ve jüri katılacak. Profesyonel ve profesyonellerden oluşan 450 aşçı Öğrencilerimiz bu yarışmada hünerlerini sergileyecekler.” söz konusu.

-“Şehirlerin ve sektörlerin markalaşması açısından önemli”

Erdem, Alanya’ya yakışır bir fuar düzenleyeceklerini söyledi. Bölge ticaretinin büyük kısmının hizmet branşıyla ilgili olduğunu belirten Fazilet, “Bu tür etkinliklerin ve mesleki fuarların ön plana çıkarılmasının şehirlerin ve sektörlerin markalaşması açısından önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Sili, kültür ve sporun yanı sıra fuar turizminin de ülke ve kent ekonomisi açısından değerli olduğunu vurguladı. Fuarın ilk olması açısından büyük önem taşıdığını belirten Sili, böyle bir etkinliğin Alanya’da yapılmasının birçok sektöre olduğu gibi gastronomi alanına da olumlu etki yapacağını kaydetti.

25 bin sektör profesyoneli ağırlanacak

Bozkurt, 5-7 Şubat tarihlerinde düzenlenecek fuarda 25 bin civarında kesim profesyonelini ağırlamayı planladıklarını anlattı.

İlgili sivil toplum kuruluşlarıyla ziyaretçi organizasyonlarında belli bir aşamaya geldiklerini belirten Bozkurt, “İlk defa düzenlediğimiz fuarın sorumluluğunun bilincindeyiz. Alanya’da fuar sektörünün gelişmesini istiyoruz. Düzenleyeceğimiz bu fuarın kusursuz olması için elimizden geleni yapıyoruz. Aynı bilinçle sektör paydaşlarının bizlere vermiş olduğu destekten dolayı şükranlarımızı sunarız.” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu