Haber

Fatih Altaylı’dan Cüneyt Özdemir’e Anket

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, gazeteci Cüneyt Özdemir’in anketlerin Erdoğan’ı önde gösterdiği yönündeki yorumuna yanıt verdi.

Özdemir, dün YouTube hesabından yaptığı programda, “AK Parti tüm araştırmalarda 1. sırada. Bazen gerçekleri görmemek Millet İttifakı’nın çıkarınadır. AK Parti halen Türkiye’de 1. partidir” dedi. .

Özdemir’in yorumu Twitter’da gündem olurken, ünlü gazetecinin aday gösterilmesiyle Kemal Kılıçdaroğlu’nun anketlerde Erdoğan’ın önünde olduğu hatırlatıldı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı da bugün köşesinde Özdemir’in sandıklarla ilgili açıklamasını paylaştı.

Altay’ın yazısında ‘ Link Cumhurbaşkanlığı ile yakın bağları olan bazı hükümet yanlısı gazeteciler veya yayıncılar, son dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın anketlerde ortada olduğu bilgisini yaymaya başladı.söz konusu.

Fatih Altaylı, anket sonuçlarının Özdemir’inkinden farklı bir sonuç gösterdiğini vurgulayarak, Erdoğan’ı miting yapmaktan caydıran durumun bu olduğunu söyledi.

Altaylı, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yoğun programında yeniden bu mitingleri yapmaya başlamasının nelere mal olduğunu dün gece çok acı bir tecrübeyle öğrendik.”

“Başkan’ın sağlığı pahasına kazanmak için sokaklara çıkması ve kendini bu kadar riske atması, muhtemelen kolayca kazanıldığı söylenen bir seçimin sonucunu pekiştirmemek için.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu