Yaşam

Ferhat Göçer’den siyasi partilere çağrı: Mitinglerde çalınan eserlerin teliflerini ödeyin

Müzik Eseri Sahipleri Meslek Odası (MSG) Yürütme Kurulu Başkanı Ferhat Göçer, siyasi partileri davet etti. Göçer, mitinglerde çalınan eserlerin telif hakkının ödenmesi konusunda tüm parti kuruluşlarına ihtar göndereceklerini ve telif ücreti talep edeceklerini söyledi.

Tüm parti temsilcilerinin telif haklarını destekleyen açıklamalar yapması umut verici olsa da seçim döneminde yaşanan durumun endişe verici olduğunu belirten Göçer’in açıklamasında kullandığı sözler şöyle:

“Hoparlörlerden hoparlörler mikrofona gidene kadar müzik yayını ile mitingler konser mekanlarına dönüştü. Türkiye’nin dört bir yanında her gün onlarca miting yapılıyor. Otobüslerde ve miting alanlarında partilerin kendi slogan müzikleri, yetkili ve izinsiz müzikler. üyelerimizin eserleri hoparlörlerden gürül gürül çıkıyor.Telif haklarına saygı gösterilmesini beklemek en doğal hakkımızdır.Tüm parti teşkilatlarına sesleniyorum.Konser alanına çevirdiğiniz mitinglerde çalınan eserlerin telif ücretlerini ödeyin. Telif ücretini ödemeyen ve üyelerimizden izin almayan tüm parti kuruluşlarına ihtar gönderecek, alanlarda tespitler yaparak hakkımızı arayacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu