Teknoloji

iPhone’un ikonik düğmesi iPhone 15 Pro ile değişebilir

iPhone’ların boyutları ve ekranları yıllar içinde büyüse de, yıllar boyunca çoğunlukla sabit kalan bazı tasarım öğeleri var . Bu öğelerden biri, cihazın sol tarafında hala hap şeklindeki iki düğmeden oluşan ses ayar düğmeleridir. Bununla birlikte, bu sonbaharda değişebilir, son söylentiler iPhone 15 Pro’nun orijinal iPhone’da gördüğümüze benzer (ancak bazı teknolojik yükseltmelerle) tek parça bir ses düğmesine sahip olacağını öne sürüyor.

YouTube’da ZONEofTECH kanalını yönetme daniel rotariPhone 15 Pro’nun yayınladığı bir tweet’te uzun, birleşik bir ses rocker’ı olacağı için ” neredeyse %100 emin” söylenmiş.

Apple, çok uzun bir süre ses düğmelerinin her birinde iki pim kullandı (toplam dört), ancak iPhone 15 Pro CAD çizimleri toplamda yalnızca iki pim gösteriyor.

Ayrıca, temel model iPhone 15 için CAD çizimlerinde, ses düğmeleri için toplam dört pin olmak üzere iki yuva bulunur. Bu sızıntılar doğruysa iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın bilinen iki düğmeli düzeninden farklı bir düzene sahip olmalıdır.

Ayrıca Rotar, Apple’ın artık klasik sessize alma düğmesine sahiptir ” şu anda sahip olduğumuz yukarı ve aşağı anahtarı yerine tek bir basmalı düğme ile değişeceğine inanıyor. Bu potansiyel değişikliklerin her ikisi de, Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone modellerinde katı hal düğmelerini benimsediği yönündeki söylentilerle uyumlu görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu