Haber

İspanya Kralı, Türkiye’deki depremzedelere yardım eden İspanyolların dayanışma ruhunu övdü

İspanyol Hükümdarı 6. Felipe, İspanyolların Türkiye’deki depremzedelere yardım ederek dayanışma dileklerini ve ruhlarını çok iyi sergilediklerini söyledi.

Kral 6. Felipe, Aviles’te düzenlenen Ulusal İnovasyon ve Tasarım Ödülleri töreninde yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye’ye giden İspanyol arama kurtarma ekiplerine ve bölgeye yardım göndermek için takviye kuvvet sağlayan İspanyollara övgüde bulundu.

Depremin ardından Türkiye’ye yardım için arama kurtarma grubu, itfaiye, sağlık görevlileri ve asker gibi çok sayıda farklı kurumun gönderildiğini ve İspanya’dan değerli malzeme ve mali yardım sağlandığını belirten Kral Felipe, İspanyolların gösterdiği performansı gösterdiğini söyledi. büyük bir dayanışma ruhu.

İspanyol Hükümdarı Felipe VI, “İspanyol toplumu ve kurumlarının acı çeken ve neredeyse her şeyi kaybeden binlerce insanın hayatını biraz daha kolaylaştırmak için gösterdiği büyük fedakarlık ve bağlılıktan son derece etkilendim, minnettarım ve gurur duyuyorum.” söz konusu.

Öte yandan İspanya Savunma Bakanı Margarita Robles de, Granada’da düzenlenen bir etkinlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, “Deprem bölgelerinde yaşanan onca acı ve trajedi karşısında İspanya bir kez daha dayanışmasını gösterdi ve insan hayatını kurtarmak için yerel makamlarla iş birliği yaptı. .” konuştu.

Robles ayrıca Suriye rejimine “uluslararası yardımın depremzedelere ulaşmasına izin vermesi” çağrısında bulundu.

haber-akcakoca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu