Haber

İstanbul’da El Kaide ve DEAŞ için para topladığı iddia edilen 6 zanlı

İstanbul’da düzenlenen terör operasyonunda El Kaide ve DEAŞ için para topladığı iddia edilen 6 zanlı yakalandı. Arnavutköy, Sancaktepe, Sarıyer ve Sultanbeyli ilçelerinde düzenlenen baskınlarda çok sayıda örgütsel belge de ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı birimler, “Kanuna Muhalefet” kabahatlerine ilişkin yürütülen çalışmalarda DEAŞ ve Al Kural gibi dini suistimal eden çok aşırı radikal örgütlere kaynak sağlıyor. Terörün Finansmanının Önlenmesi” ve “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak”. Bu amaçla sosyal medya platformları üzerinden para toplayan 6 zanlıyı tespit etti.

Söz konusu örgütler adına para toplayan zanlıları yakalamak için dün sabah saatlerinde Arnavutköy, Sancaktepe, Sarıyer ve Sultanbeyli ilçelerinde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Zincirleme operasyonlarda 6 zanlı da yakalanarak gözaltına alındı. Bu şahısların adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital teçhizat ve örgütsel belge ele geçirildi.

Tutuklanan zanlılar, sorgulanmak üzere İstanbul TEM Şubesi’ne götürüldü.

Tutuklanan kişilerle ilgili soruşturma süreçleri devam ederken, ne kadar paranın toplanıp söz konusu örgütlere aktarıldığı belirtilmedi. – İSTANBUL

kulp-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu