Haber

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Yavuzlar Mahallesi’ndeki Gecekondu Yıkımını İnceledi

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Yavuzlar Mahallesi’ndeki mülkiyet sorununun çözülmesinin ardından başlayan gecekondu mahallelerinin yıkım çalışmalarını inceledi. Başkan Çolakbayrakdar, her bölgede olduğu gibi Yavuzlar, Gaziosman ve Yunusemre bölgelerinde de kangrene dönüşen 50 yıllık sorunları istikrarlı bir şekilde çözdüklerini ve Kocasinan’ın önümüzdeki 50 yılını planladıklarını ifade etti.

Yavuzlar Mahallesi’ndeki kronik imar sorununun çözülmesiyle başlayan eski konutların yıkım çalışmalarına nezaret eden Önder Çolakbayrakdar, imar durumuna uygun olarak bölgeye yeni bir park katacaklarını açıkladı.

Uzun yıllardır mülklerinin kasvetli olması nedeniyle bekleyen birçok mekanı analiz ederek vatandaşın hizmetine sunduklarını belirten Önder Çolakbayrakdar, halkın ihtiyaçlarına göre analizler ürettiklerini kaydetti. bölge; “Yavuzlar, Yunusemre ve Gaziosman Mahallemizdeki kronikleşmiş sorunları birer birer çözüyoruz. Yaptığımız isabetli çalışmalarla 40-50 yıllık sorunları istikrarlı bir şekilde çözüyoruz. Yaşadığımız bölgenin mülkiyet sorununu çözdükten sonra yılında imar durumuna uygun şekilde park çalışmalarına başladık.Parkın yapım işlerini tamamlayıp bölgede yaşayan vatandaşların hizmetine sunacağız.Tabii bazı çalışmaların gün yüzüne çıkması biraz zaman alıyor. sorunlar önemli anlamda işleyen süreçlerdir.Ancak bu noktada ısrarlı çalışmalarımız meyvelerini vermektedir.Kentsel dönüşümle de kentsel dönüşümle de yaptığımız imar çalışmalarıyla imarsız binaları yıkarak bu bölgenin tüm sorunlarını bir bir çözüyoruz. Kocasinan Bölgesi’nde, emsal mahallelerimizde, park vs. ihtiyaçlarını karşılayarak Kocasinan’a yakışır hale getireceğiz. Şimdiye kadar yapılan çalışmalara hayırlı olmasını diliyorum” dedi. dedi.

Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın dört bir yanında çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu