Haber

Konya’da Kanal Caddesi’nde Çalışmalar Sürüyor

Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, ilçenin ulaşım ağlarından biri olan ve yaklaşık 6 kilometre uzunluğundaki Kanal Caddesi’nde çalışma yapıyor.

Karatay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, önceki asfalt döneminde olduğu gibi ilçe merkezinde ve merkeze en uzak tüm mahallelerde ağır yol yapım, bakım, onarım ve asfaltlama çalışması yapıyor. Bu kapsamda gruplar, Konya ve ilçenin ulaşım ağlarından biri olan Kanal Caddesi’nde değerli bir çalışma yürütüyor. Yaklaşık 6 kilometre olan ve 30 metreye çıkarılan yol, 3 geliş ve 3 gidiş olmak üzere 6 şerit olarak hizmet verecek. Bisiklet yollarının da yapılacağı sözün konusu olan yolun ilk etap çalışmaları bu yıl tamamlanacak.

“Karatay’a yeni bir prestij sokağı kazandırıyoruz”

Söz konusu caddede yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, asfalt döneminde altyapısı tamamlanan tüm alanlarda yoğun bir çaba içinde olduklarının altını çizdi. Lider Kılca, “Merkezde ve merkeze uzak mahallelerde tüm gruplarımızla altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bazı gruplarımız yeni yollar ve yol düzenleme, bazı gruplarımız ise parke yol ve kaldırım çalışması yapıyor. Kanal Caddesi de ilçemizin değerli bir ulaşım ağıdır.Alternatif olarak burası Konya Şehir Hastanesidir.Karaman Yoluna güzergah ile bağlamaktadır.Yani çevre yola alternatif olarak burası adeta yoğun olarak kullanılan bir caddedir. Yine burası Akabe Mahallemiz, Çataltomek Mahallemiz, İstiklal Mahallemiz, Karakulak Mahallemiz, Karaaslan Üzümcü Mahallemiz, Karaaslan Dede Mahallemiz ve Elmacı Mahallemizden başlayıp Karaman Yolu ile birlikte yoğun olarak kullanılan bir caddedir.Alt yapı firmalarımız altyapı çalışmalarını tamamlıyor. adım adım bu sokağın Bu caddenin asfalt kaplama ve kaldırım çalışmalarını da yapıyoruz. Bisiklet yolları projemiz var. Dolayısıyla Karatay’a yeni bir itibar sokağı kazandırıyoruz. Bu caddenin uzun yıllar Konya’mıza hizmet etmesini temenni ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu