Haber

Mısır BRICS üyeliği için başvurdu

Rusya’nın Kahire Büyükelçisi Georgy Borisenko, Mısır’ın BRICS’e üyelik başvurusunda bulunduğunu belirterek, “Mısır, BRICS grubuna katılmak için başvuruda bulundu. Çünkü BRICS’in şu anda üzerinde çalıştığı konulardan biri de ulusal para birimleri veya ortak bir para birimi gibi alternatif para birimlerinde ticaretin maksimize edilmesi. Mısır bununla çok ilgileniyor.”söz konusu.

Mısır’ın Rusya ile ticaret ve diğer ekonomik işbirliklerini geliştirmek istediğini belirten Borisenko, bu ticari süreçlerde yeni ödeme sistemleri geliştirme sürecinin devam ettiğini kaydetti.

MISIR’IN BRICS BANKASI’NA ÜYELİĞİ KABUL EDİLMİŞTİR

Daha önce Mısır; Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’dan oluşan BRICS’in Yeni Kalkınma Bankası’na üye oldu.

19 ÜLKE DAHA BRICS’E KATILMAK İSTİYOR

Güney Afrika’nın BRICS Temsilcisi Anil Sooklal, 19 ülkenin kümeye üye olmak istediğini, 13’ünün resmi başvuruda bulunduğunu, 6’sının da gayri resmi olarak niyetini belirttiğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta sonu Honduras Eyalet Lideri Xiomara Castro, BRICS’in Çin’in Şangay kentindeki Yeni Kalkınma Bankası genel merkezini ziyareti sırasında, Brezilya eski Devlet Başkanı Dilma Rousseff ile yaptığı görüşmede bankaya üyelik talebini iletti. banka başkanı.

URUGUAY BANKAYA ÜYE OLMAK İSTİYOR

5 kurucu üyesi dışında Mısır, Bangladeş ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) bankaya üye olurken, Uruguay ile üyelik müzakereleri devam ediyor.

KAYNAK: SPUTNİK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu