Yaşam

“Niyet 2” Sergisi Akbank Sanat’ta

Sanatın gücünü her yaştan sanatseverle buluşturan Akbank Sanat, Açık Diyalog İstanbul işbirliğiyle Türkiye’de çağdaş sanatı destekleyen “Çağdaş Sanat ve Küratörlük” seminer programının ikinci dönemi kapsamında gerçekleşen ‘Niyet 2’ standına ev sahipliği yapıyor. Sergi, pratik ve araştırma odaklı bir yaklaşımla geliştirilen 14 stant projesini bir araya getirerek izleyiciyi çağdaş sanatın derinliklerini keşfetmeye davet ediyor.

Açık Diyalog İstanbul ve Akbank Sanat iş birliğiyle bu yıl beşincisi düzenlenecek olan “Çağdaş Sanat ve Küratörlük” Seminer Programı’nın ikinci dönem mezunlarının standı Akbank Sanat’ta sanatseverlerle buluşuyor.

‘Niyetler 2’, katılımcı küratör adaylarının, insanları düşünmeye, kendi varlığını ve yaşamını sorgulamaya yönlendiren niyetlerle oluşturdukları projeleri sergiliyor. Bu özgün çalışmalar aynı mekan için tasarlanmış olsa da hayata farklı açılardan bakan projeleri bir araya getiriyor ve izleyiciye benzersiz bir deneyim sunuyor.

Sergi, farklı konseptlerle geliştirilen işlerden bir seçkiyi sergileyerek yeni bağlamsal bağlantılar oluşturmak amacıyla düzenleniyor. İnsan varlığına dair farklı bakış açılarını bir araya getirerek izleyiciye sayısız dünya görüşü sunma potansiyeline sahiptir.

Akbank Sanat, bu etkileyici standıyla sanatseverlere çağdaş sanatın güçlü ve farklı vaadini keşfetme fırsatı sunarken, genç küratör adaylarının vizyonlarını da öne çıkarmayı hedefliyor.  

Sergi adı:Niyet 2 “Çağdaş Sanat ve Küratörlük” Seminer Programı Mezuniyet Projeleri Sergiler

Sergi tarihi:7 Şubat – 9 Mart 2024

Proje Danışmanları ve Küratörler:T. Melih Görgün, Yetenekli Namur

Program Yöneticisi:Billur Tansel

Katılımcılar:Canberk Akçal, Oya Aşan Yüksel, Gamze Baktır, Ecem Naz Çakır, Unsur Çolak, Burçak Fakıoğlu Yakıcı, Tülay Haspulat, İdil Kemaloğlu, Egenur Öztelli, İstek Sancar, Özüm Ezgi Satlamış, Mine Söyler, Tuba Terhan, Melike Yürekli

AKBANK ART Salı’dan Cumartesi’ye 11:00 – 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Stand ücretsizdir.

 

AKBANK SANAT 30 YAŞINDA

Akbank Sanat, Türkiye’de çağdaş sanatın gelişimine destek olurken, her yaştan sanatseverle kurduğu güçlü bağla çalışmalarına devam ediyor; Yerel ve evrensel mirasın korunarak nesillere aktarılması hedefiyle 30. yılını kutluyor. Akbank Sanat’ın farklı disiplinleri bir araya getiren çağdaş ve enerjik yapısı, sanat ekosisteminde yeni sürgünlerin yeşermesine olanak tanırken, büyüyüp olgunlaşanları da kapsıyor. ‘Değişimin hiç bitmediği bir yer’ olma misyonuyla, 700’ü aşkın katılımcıyla stantlardan çağdaş dans gösterilerine, caz konserlerinden seminerlere, söyleşilerden çocuk atölyelerine, sinema gösterimlerinden çocuk tiyatro gösterilerine kadar geniş bir yelpazedeki etkinliklere ev sahipliği yapıyor. yıllık olaylar. Bu yıl 34. yılını kutlayan Akbank Caz Festivali ve 20. yılını kutlayan Akbank Kısa Sinema Festivali; Her yıl üniversite kampüslerine yayılan etkinlikleriyle sadece İstanbul’da değil, Türkiye genelinde gençlerle bir araya geliyor. Yıl boyunca dört stantla sanatseverleri buluşturan Akbank Sanat, ‘Kampüste Dijital Sanat’ projesiyle kampüslere özel dijital sanat standı ve yan etkinlikler getiriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu