Haber

Putin: “Rusya’ya karşı ilan edilmemiş bir savaş yürüten güçler sert bir yanıt alacak”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batılı ülkelerin Ukrayna’ya sağladığı silah desteğiyle ilgili olarak, “Rusya’ya karşı ilan edilmemiş bir savaş yürüten güçler sert bir yanıt alacaklardır.”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İkinci Dünya Savaşı’nın dönüm noktalarından biri olan Stalingrad Kuşatması’nın 80. yıl dönümü dolayısıyla bugünkü adı Volgograd olan kentte düzenlenen törenlere katıldı. Şehir merkezindeki anıta çelenk koyan Putin, ardından törende konuşma yaptı. Batılı ülkelerin Ukrayna’ya göndermeye karar verdiği tank ve uzun menzilli silahları ima ederek Kiev’e destek veren ülkelere gözdağı veren Putin, “Almanya dahil Avrupa ülkelerini Rusya ile yeni bir savaşa çekenler savaş alanında Rusya’ya karşı bir zafer kazanmak, Rusya “Rusya’ya karşı yürütecekleri modern savaşın tamamen farklı olacağını anlamıyorlar. Rusya’ya karşı ilan edilmemiş bir savaş yürüten güçler sert bir yanıt alacak. Tanklarımızı sınırlarına göndermeyeceğiz ama verecek cevabımız var” dedi.

Rusya’nın Ukrayna ile devam eden savaşında yalnız olmadığını ve dünyanın farklı yerlerinden dostları olduğunu ifade eden Putin, “Ukrayna topraklarında Rusya ile yeniden savaşmaya hazırlanıyorlar. Batılı elitlerin çabalarına rağmen Amerika’dan Kuzey Amerika’ya ve Avrupa’ya kadar dünyanın her yerindeki satış kampanyasında bize düşman olan, “Pek çok arkadaşımız var” dedi.

“Savaşçılarımızın ve komutanlarımızın bazen şiddetin de ötesindeki direnişi, vatanlarına olan bağlılıkları ve doğrunun bizden yana olduğuna dair kesin ve mutlak inançlarıyla açıklanabilir. Milletimizin kanında ve karakterindedir. Putin, “gerçeğin sonu, imkansızı başarmak milletimizin kanında ve karakterinde de vardı” dedi. Sözlerini kullanarak, İkinci Dünya Savaşı’nda Rusların direnişini Ukrayna’daki askeri harekatla karşılaştırdı. – MOSKOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu