Ekonomi

TD Cowen, güçlü satış nedeniyle Deckers hedefini 898 dolara yükseltti

TD Cowen Cuma günü Deckers Outdoor Corporation’ın (NYSE:DECK) Outperform notunu korudu ve fiyat hedefini önceki 808 $’dan 898 $’a yükseltti. Firmanın analistleri Deckers’ın çeşitli satış kanalları, coğrafi bölgeler ve ürün kategorilerindeki olağanüstü performansını vurguladı. UGG marka satışlarındaki %15 ve HOKA marka satışlarındaki %20 artışın etkisiyle şirketin yıllık %16 satış büyümesini kaydettiler.

Deckers’ın sektör lideri uygulamasını ve doğrudan tüketiciye (DTC) satış kanallarına yönelik stratejik değişimlerini vurgulayan üçüncü çeyrekte artan FVÖK marjı %58 olarak bildirildi. TD Cowen ayrıca Deckers’ın piyasa değerinin 20 milyar dolara yaklaştığını, bunun da şirketi potansiyel olarak S&P 500 Endeksi’ne dahil edilebilecek bir konuma getirebileceğini belirtti.

Bu faktörlerin ışığında TD Cowen, 2024 ve 2025 mali yıllarına ilişkin hisse başına kazanç (EPS) taleplerini sırasıyla 27,45 $ ve 30,95 $ olarak ayarladı. Bu rakamlar, 24 Mali Yıl için 24,18 ABD Doları ve 25 Mali Yıl için 27,77 ABD Doları tutarındaki konsensüs tahminlerini aşıyor. Revize edilen 898 $’lık fiyat hedefi, 24 Mali Yılda hisse başına kazancın 29 katı ve FAVÖK’ün 21 katı işletme maliyetine dayanmaktadır.

Deckers’ın güçlü performansı ve beklenen büyüme gidişatı TD Cowen tarafından takdir edildi ve şirketin ayakkabı endüstrisindeki devam eden başarısına olan güvenini yansıtıyor. Artan fiyat hedefi, firmanın Deckers’ın iş modelinde ve pazar konumunda önemli bir değer gördüğünü gösteriyor.

InvestingPro İçgörüleri

Deckers Outdoor Corporation’ın (NYSE:DECK) mali sağlığı ve hisse performansı hem analistlerin hem de yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Market değeri 22,56 milyar dolarDeckers, özellikle 2024 yılının 2. çeyreği itibarıyla, son on iki ayda %14,38aynı dönemde gelir artışı ve %24, 7Daha da etkileyici bir çeyreklik gelir artışıyla güçlü bir büyüme potansiyeli sergiliyor.

InvestingPro İpuçları, Deckers’ın etrafındaki iyimserliği daha da haklı çıkarabilecek ek güçlü yönleri ortaya koyuyor. Şirket, bilançosunda borçtan daha fazla nakit tutarak finansal istikrar ve esneklik sağlıyor. Ayrıca 9 analistin önümüzdeki dönem için faizlerini yukarı yönlü revize etmesi Deckers’ın gelecekteki karlılığına ilişkin olumlu bir hava yarattı.

Güverteciler 37.57 F/K oranı yüksek görünebilir; ancak kısa vadeli kazanç büyümesi göz önüne alındığında, PEG oranı 0,79 bu da hisse senedinin büyüme hızına göre indirimli işlem görebileceğini gösteriyor. Bu, özellikle doğrudan tüketiciye satış kanallarına stratejik odaklanması ve güçlü marka performansları göz önüne alındığında, Deckers’ın her zaman başarı odaklı olduğu görüşüyle ​​tutarlıdır.

Daha derin yatırım içgörüleriyle ilgilenenler için InvestingPro, Deckers hakkında ek ipuçları sunuyor. Şu anda aboneliğe göre 19 InvestingPro İpucu daha mevcut. InvestingPro aboneliği şu anda %50’ye varan indirimlerle özel bir Yeni Yıl indiriminde. Bu tekliften yararlanmak için 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde ek %10 indirimden yararlanmak için kaydolun. SFY24Kupon kodu veya 1 yıllık abonelikte %10 ek indirim. SFY241Kupon kodunu kullanın.

Deckers’ın güçlü mali ölçümleri ve analistlerin olumlu görünümü, şirketin ayakkabı sektöründeki yükselişinin devam edeceğini ve potansiyel olarak yatırımcılar için faydalı fırsatlar sunacağını gösteriyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu