Ekonomi

Türk Hava Yolları 90. yılına özel kampanya hazırladı

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları (THY), yüzlerce noktaya yaptığı uçuşlarla ülkemizin gururu olmaya devam ediyor.

THY, 20 Mayıs 1933’te 5 uçak ve 30’dan az çalışanla sektöre girdi.

Bugün 90. yılını kutlayan THY, dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olarak yoluna devam ediyor.

414 uçak 337 şehre uçuyor

2001 yılında 66 uçakla 103 noktaya uçan havayolu şirketi, yıllar içinde çarpıcı bir değişime giderek filosundaki 414 uçakla 129 ülke ve 337 şehre uçuyor.

“90 yıl önce özel bir kuş görüldü”

Türk Hava Yolları, kuruluş yıl dönümü için hazırladığı tanıtım görselini “Türkkuşu” etiketiyle sosyal medya hesabından şu notla paylaştı:

90 yıl önce Anadolu semalarında özel bir kuş görüldü! Sadece gökyüzüne bakarak dünyanın herhangi bir yerinden bu özel kuşun yolculuğuna tanık olmak mümkün.

“Dünyada en çok ülkeye uçan kuş”

“Amazon deltası sakinleri için sıradan bir gün.”deyimi ile başlayan tanıtım içeriğinde şu terimler yer almaktadır:

Ama bu değişmek üzere. Çünkü her zaman yeni deneyimler arayan çok özel bir çeşitliliğin seyir rotasındayız. Etraftaki hareketlilik, o büyük anın yaklaştığının habercisidir.

Gökyüzünün sınırsız rehberleri için yolculuk çoktan başladı. 90 yıl önce Anadolu semalarında görülen bu özel kuşlar, yaklaşık 13 bin metre yükseklikten uçabiliyor.

Muhteşem kırmızı kuyruklarıyla tüm meraklı bakışları üzerine çekerler. Şık beyaz gövde yapıları ve 64 metre kanat açıklığı ile okyanusları bir anda geçebilirler.

İster en sıcak çöllerde, ister karla kaplı şehirlerde… Dünyanın herhangi bir yerinden sadece gökyüzüne bakarak bu yolculuğa tanık olmak mümkün. Ama onlara dikkat edin çünkü çok hızlılar.

Tüm bu rotalardan dünyanın en çok ülkesine uçan kuş geçer. Türk kuşu! 20 Mayıs 1933’te kanatlanan asil Türk kuşu, tam 90 yıldır istikrar, güvenle ve merakla geleceğe uçuyor. Türk Hava Yolları 90 yaşında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu