Haber

Türk Kızılayı Gazze’deki hastane ve ambulanslara akaryakıt desteği sağlamaya çalışacak

Türk Kızılayı, Gazze’deki tüm hastane ve ambulansların ihtiyacını 30 gün boyunca karşılayabilecek Filistin Kızılayı’na 400 bin litre akaryakıt sağlamaya çalışacak.

Gazze’nin abluka altında olması ve iki haftadır elektrik kesintilerinin devam etmesi nedeniyle Türk Kızılayı acil yardım misyonunu yerine getiriyor. Türk Kızılayı, Filistin Kızılayı’nın acil çağrı ve öncelikli ihtiyaçlar listesinde yer alan hastane ve ambulansların akaryakıt ihtiyaçlarının karşılanması için 400 bin litre akaryakıt desteği sağlamaya çalışacak. Akaryakıt fiyatı 600 bin dolar değerinde.

Türk Kızılayı akaryakıt desteğinin yanı sıra diğer insani ihtiyaçlar için de Gazze’ye destek sağlamaya çalışıyor. Kızılay, Mısır’a ulaştırılan 3 uçağın yanı sıra, tamamı tıbbi malzeme taşıyacak 4’üncü uçağın da malzeme ikmalini sürdürüyor. Ayrıca Mısır’daki Türk Kızılayı grubu, Mısır Kızılayı ile birlikte hem yerel olarak tedarik edilen hem de Türkiye’den sevk edilmeye devam edilen ayni yardımların Gazze’ye koordinasyonu ve sevkiyatı konusunda çalışmalarını sürdürüyor. – ANKARA

haber-camlihemsin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu