Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş: İstanbul’da haftada bir su olurdu, sodayla tıraş olurduk

Adana’da Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adaylarının terfi töreni Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti ve MHP’li milletvekilleri, belediye başkanları ve adayları, il ve ilçe teşkilatları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, muhalefet partilerini eleştirdi.

ELİTAŞ: İSTANBUL’DA ASKERLİKTE SODA İLE TIRAŞ OLDUK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş, şunları söyledi: “Bu belediyecilik hikayesi Sayın Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında başlattığı belediyecilikle yazıldı. Gençler onları hatırlamıyor, bilmiyorlar o günleri. Benim yaşımdakiler hatırlayanlar 1994 yılında orada işe girip eğitim hayatını tamamlayanlar ne yazık ki İstanbul zaman kaybıdır.” Çöp dağını susuzluktan kıvranan bir çöl olarak görüyor. 1982 yılında İstanbul’da askerliğimi yaparken hikaye gibi anlatılıyor ama sodayla tıraş olduk. Su haftada bir kez mevcuttu. İstanbul’un merkezinde Kağıthane’de haftada bir su vardı.

Cumhurbaşkanımız 1994 yılında belediye başkanı olunca belediyeciliğin tarihini yazdı. O tarihten bu yana Türkiye’nin 81 ilini dolaşın, her yerde yemyeşil bir şehircilik göreceksiniz. Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994’te yaptığı ve yaptıklarıyla yazdığı belediyecilik destanının son hamlesidir. “Bugün gerçek belediyecilik derken, 21. yüzyıla girerken Türkiye’de bir belediyecilik girişimi yapmak için ortaya koyduğumuz mottolarda söylediğimiz, yaşanabilir şehirler yaratmak, insanlarımızı buluşturmak için halkımız için belediyecilik yapmamız gerektiğidir. Hak ettikleri seviyeye getirmek, çağdaş bir seviyeye getirmek” dedi.

ADANA BELEDİYESİ LİDER ADAYLARI

Konuşmaların ardından, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Kocaispir (AK Parti), Seyhan Belediyesi Başkan Adayı Erdal Hatipoğlu (AK Parti), Yüreğir Belediyesi Başkan Adayı Dr. Halil Nacar (AK Parti), Çukurova Belediye Başkan Adayı Firdevs Cingözler (MHP), Sarıçam Belediye Başkan Adayı Bilal Uludağ (MHP), Kozan Belediye Başkan Adayı Mustafa Atlı (MHP), İmamoğlu Belediye Başkan Adayı Mehmet Aydın Kangur (MHP), Karaisalı Belediye Başkan Adayı Bekir Şimşek (MHP), Karataş Belediye Başkan Adayı Necip Topuz (MHP), Pozantı Belediyesi Lider Adayı Ali Avan (MHP), Yumurtalık Belediyesi Lider Adayı Aydın Kütükoğlu (MHP) sahneye davet edilerek tanıtıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu