Teknoloji

Apple, Mac ve iPhone için yeni Şifre Çözümü Geliştiriyor

Apple, Mac ve iPhone işletim sistemlerinin sonraki sürümlerine parola yönetimi uygulaması eklemeyi planlıyor.

Passwords adını taşıyan yeni uygulama, benzersiz parolalar oluşturmak ve gizlemek için kullanıcılardan aylık ücret alan 1Password ve LastPass gibi mevcut parola yöneticilerine karşı rekabet edecek. Apple geliştirdiği yeni uygulamayı 10 Haziran’da gerçekleşecek olan WWDC’de tanıtmayı planlıyor.

Apple, kullanmış olduğunuz tüm aygıtlarınızda Windows PC’lerde parolaları senkronize eden iCloud Keychain aracılığıyla benzersiz parolalar oluşturup saklıyor. Şimdi ise Apple, aygıtlarında parolalar için özel bir uygulamanın geliştirilmesi bu işi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda insanlara Apple ürünlerini kullanmaya devam etmeleri için bir neden daha sunacak.

Apple, Uygulamalardan Şifreleri İçe Aktarmanıza Yardımcı Olacak 

Apple’ın Paawords uygulaması , parolaları hesaplar, Wifi ağları ve parola anahtarları gibi farklı kategorilere ayırarak,  rakip uygulamalardan parolaları içe aktarmanıza yardımcı olacak ve cihazınız bir web sitesine veya bir uygulamaya giriş yaptığınızda otomatik olarak algılayacak.

Apple, Mac ve iPhone için yeni Şifre Çözümü Geliştiriyor

Parolalar ayrıca Apple Vision Pro kulaklığında da çalışacak ve Google Authenticator gibi iki faktörlü doğrulama kodlarını destekleyecek. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu