Haber

Oğuzhan Uğur’un Programında Muharrem İnce’nin Anlattığı Atatürk Hikayesi Kurmaca Çıktı!

Sunuculuğunu Oğuzhan Uğur’un yaptığı Konular Açık Mikrofon’un 10. bölümünün konuğu Ülke Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce oldu. Oldukça gergin geçen programda Muharrem İnce’nin anlattığı Atatürk anısı gündem oldu ve hikayenin kurgu olduğu ortaya çıktı.

Oğuzhan Uğur’un sunduğu Babala TV YouTube hesabında yayınlanan Konular Açık Mikrofon’un 10. bölümünün konuğu Ülke Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce oldu.

Seyircilerin sorularını yanıtlayan İnce, zaman zaman gerginken yaptığı küçük şakalarla ortamı yumuşatmaya çalıştı. Organ İnce’nin yüksek ses tonu, seyirciye karşı tavrı ve üslubu da dikkat çekti. Genel olarak gergin bir 3 saat izledik.

İnce, programda sık sık Atatürk’ten de bahsetti. İnce, “Mustafa Kemal Paşa, 26 Ağustos sabahı Büyük Taarruz başladığında yarım saat top ateşi yapılır. Yunan askeri kaçmaya başlar.Fevzi Çakmak ‘Kemal taarruz emrini ver’ dedi.Atatürk ‘Bekleyelim ağabey’ diyor. Aradan 5 dakika geçer, ‘Kemal tarihi bir fırsatı kaçırıyorsun, taarruz emrini ver’ diyor. 15-20 dakika sonra Yunan askeri kaçarken siperlerden saatli bombalar patlamaya başlıyor.”

“Fevzi Çakmak’ı dinleyip taarruz emrini verseydi Türk askeri saatli bombalarla paramparça olacaktı. 30 Ağustos’tan sonra Fevzi Çakmak Atatürk’e, ‘Seni bu milletin başına Allah mı gönderdi?’ Bunlar yaşanmış şeyler.” Fevzi Çakmak ile Atatürk’ün ortasında yaşanan bu hikayeyi kendi sözleriyle anlatmıştır.

Ancak kısa sürede bu hikayenin kurgu olduğu anlaşıldı. Geçen yıl yazar Selim Erdoğan’ın paylaşımında böyle bir diyaloğa yer vermediğini belirttiği öğrenilmişti.

Selim Erdoğan, Fahrettin Altay’ın anlattığı hikayeyi bu şekilde paylaştı.

Tarihçi Emrah Safa Gürkan bile Selim Erdoğan’ı doğrulayan bu paylaşımı paylaştı.

Muharrem İnce’nin anlattığı hikayeyi buradan izleyebilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu