Teknoloji

Yakında bir Grand Theft Auto veya Red Dead Redemption filmi görecek miyiz?

Take-Two Interactive’in CEO’su Strauss Zelnick Neye göre şirketin sinema ve televizyon projelerinde önemli bir büyüme planı yok. Take-Two’nun Rockstar Games’in ana şirketi olduğu göz önüne alındığında, bu açıklama Büyük otomobil hırsızlığıveya Kırmızı Ölü KefaretBu, yakın zamanda AAA oyunlar gibi AAA oyunların sinema uyarlamasını görmeyeceğimiz anlamına geliyor.

Zelnick, yakın zamanda açıklanan kazanç duyurusu sırasında. Üstün Mario Bros. filmifilmler ve HBO Bizden geriye kalanlargibi video oyunu uyarlamalarının büyük gişe başarısını kabul etti.

Zelnick dedi ki: Bilançomuzu film ve televizyon projelerine yatırım yapmak için kullanmayacağız. Bunlar, oldukça aşina olduğum, genellikle çok talepkar varlık sınıflarıdır.Birkaç yüksek profilli başarıya rağmen, video oyunlarının film ve TV uyarlamasında birçok para kaybettiren başarısızlık olduğunu kaydetti.

Take-Two ayrıca uyarlama için mülklerini lisanslama konusunda oldukça seçici kalmayı planlıyor. Şu anda üretimde olan Lionsgate’den bir tane Sınır bölgelerisinema ve Netflix BioShock Bir sineması var. Ancak Zelnick, Take-Two’nun çok daha büyük ekonomik fırsatlar sunan ana akım video oyunu işine odaklanacağını söylüyor: Geçmişte başarısız olmanızın nedeni, insanların en iyi çabalarına rağmen IP vaadinin pek iyi olmamasıdır. Bu zor bir iş. Ve bu şirketin geleceği veya fikri mülkiyetimizin değeri üzerine, eğlence işinin başka bir alanındaki bir başkasının performansına dayalı olarak bahse girmeyeceğiz. Bu yüzden çok seçici olmaya devam edeceğiz. Gerçekten de, geniş tabanlı bir yaklaşım benimsemiş olsak bile, kendimize yatırım yapmadığımızda çok daha büyük ekonomik fırsatlar bağlamında ana faaliyet alanımız için ekonomik fırsat sınırlıdır.

Kısacası Take-Two, belirli durumlarda lisans anlaşmalarına açık olmasına rağmen, değer yatırımlarına veya film/TV prodüksiyonuna genişlemeyi planlamıyor. Şirket, kaynaklarını iyi bilinen video oyun serilerini geliştirmek için harcamanın daha iyi olacağına inanıyor.

Bu sıralarda Lionsgate, Borderlands filminin 9 Ağustos 2024’te sinemalarda olacağını duyurdu. Gearbox Software tarafından geliştirilen bilimkurgu nişancı-RPG oyunlarına dayanan uyarlama, çöl gezegeni Pandora’da geçiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu