Haber

Yeni dönemde Meclis’e giremeyen Barış Atay: Başımızı eğmek yok

Antalya’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde 5 bin 580 sandıkta 1 milyon 744 bin 975 kişi oy kullandı. Kesin olmayan sonuçlara göre CHP yüzde 32.42 oyla 6 milletvekili seçti. AK Parti’nin yüzde 28,88 oyla seçtiği milletvekili sayısı 6 oldu.

İYİ Parti’nin oy oranı 11.39, çıkardığı milletvekili sayısı ise 2 oldu. MHP de yüzde 10.01 oyla 2 sandalye kazandı. Yeşil Sol Parti ise 4.84 oyla bir milletvekili kazandı.

Daha önce seçildiği Hatay’daki yerini Türkiye İşçi Partisi’nin Antalya’dan 2. milletvekili adayı olan Can Atalay’a bırakan Barış Atay, yeni dönüşte milletvekili seçilemedi.

Sonuçların kesinleşmesinin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Barış Atay, “Başımızı eğmek yok! Kimse mücadelenin kolay olacağını söylemedi! Hala ayaktayız, hala inanıyoruz. Bu ülkeyi hak ettiği geleceğe hep birlikte taşıyacağız. Er ya da geç” dedi.

TİP’in Hatay’dan aday gösterdiği Can Atala’nın Meclis’e girmesiyle ilgili de paylaşımlarda bulunan Atay, “Hatay’ım. Seninle gurur duyuyorum… Hoşgeldin @CanAtalay1 Güzel şehrimizi eski haline getirmek için birlikte mücadele edeceğiz. Haydi hazırlanın… Hem meclisin hem de halkın sesine, sözüne ihtiyacı var…” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu