Haber

Zanlı, 25 bin TL kazandığını ve Suriyeli olduğunu öne sürerek Şanlıurfa’dan çıktı.

Açıklama, İrtibat Başkanlığı Dezenformasyon Merkezi’nin sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Asgari ücret ölsün 25 bin TL kazanıyorum vergi vermiyorumİddianın doğru olmadığı belirtildi.

Sokakta yapılan görüşmede, iddiayı ortaya atan kişinin Suriyeli olmadığı, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesi nüfusuna kayıtlı bir Türk vatandaşı olduğu ortaya çıktı.

“KİŞİ HAKKINDA ADLİ İŞLEM BAŞLATILMIŞTIR”

DMM’nin bahisle ilgili açıklaması şöyle:

“Yapılan incelemeler sonucunda görüşmeyi yapan kişinin Şanlıurfa/Viranşehir nüfusuna kayıtlı bir Türk vatandaşı olduğu belirlendi. Kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.

Sosyal medyada paylaşılan bazı görüntülerde Suriyeli olduğu öne sürülürken, “Asgari ücretle ölsün, 25 bin TL kazanıyorum ve vergi vermiyorum” gibi açıklamalarda bulunan kişinin açıklamaları doğru değil.

ETKİNLİK SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN SUNULDU

Muhalefeti öven içerik ve başlıklar kullanan Medyalı TV, ”’ Gözlerini biraz aç..!’ Suriyeli ‘Ben vergi vermem’ dedi11 Haziran’da “” başlığıyla bir video paylaştı. İstanbul Mecidiyeköy’de çekilen görüntülerin başrol oyuncusu olan kişinin inanılmaz telaffuzları kısa sürede gündem oldu.

Kanalın kurgusal görüntüsü hala ana sayfasına sabitlenmiştir.

SURİYELİ MÜLTECİLER KURGU GÖRÜNTÜYLE ŞEYTANLANDIRILIYOR

12 Haziran’da sosyal medyada Türkiye’de yaşayan bir Suriyelinin 25 bin lira kazandığını ve vergi ödemediğini savunan muhalif hesaplar çıktı. Medyalı TV adlı YouTube kanalı Söz konusu görseli paylaşmaya başladı.

Video birbiri ardına paylaşıldıktan sonra önce sosyal medyada viral oldu. Irkçıları ve yabancı düşmanlarını kışkırtan görüntü böylece kamuoyunun gündemine oturdu.

Aşağıdaki linkleri sırasıyla kopyalayıp arama motoruna yapıştırırsanız hayali görseli hangi muhalif hesapların yayınladığını görebilirsiniz.

https://twitter.com/search?q=25%20bin%20lira%20&src=typed_query&f=top

https://twitter.com/search?q=25%20bin%20TL&src=typed_query&f=top

“MİNİMUM ŞEKİLDE ÖLDÜNÜZ”

Mikrofona konuşan şüpheli bir Suriyeli olduğunu vurgulayarak, ” Asgari ücret ölsündedi. Türkiye’de eksik olan tek şey şeriattır.‘ stres oldu.

“DOLAR 30’U BULDU”

Doların 23 liraya ulaşmasını normal bulduğunu söyleyen kişi, ” Yıl sonu 30’a ulaştı’ sözlerini söyledi.

“25 BİN TL KAZANIYORUM”

konuşmasına devam ederek, Ekonomi benim için iyi. 25 bin TL kazanıyorum. rahat yaşıyorum’ sözlerini kullandı.

Türkçeyi çok iyi bilen bir kişiye, mikrofonu tutan hanımefendi tarafından asgari ücretin durumu sorulduğunda, ” Bence asgari ücret ölmeli. Şu anda kimse asgari ücretle çalışmıyor. Fabrikalarda ve pazarlarda işçiler var. Kendilerini asgari ücrete mahkum etmişler, gözünü açsalar her türlü iş var.‘ o cevapladı.

Rahatlığıyla dikkat çeken şüpheli söylemlerine devam etti.

Kendi işinin işvereni olduğunu öne süren genç, ” Tekstil ile uğraşıyorum. Ben vergi ödemem. Bu devletle alakalı bir durum, mutluyuz” söz konusu.

“TÜRKİYE’DE EKSİK OLAN Şeriat”

Tamamen mizansene başvuran şüpheli” Türkiye’nin en büyük sorunu nedir?“ayrıca soru” Bence sorun yok. Gayet normal anlaşıyoruz. Şu anda Türkiye’de eksik olan tek şey şeriat.‘ o cevapladı.

Zanlının bu kurguya neden teşebbüs ettiği şu anda bilinmiyor.

alapli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu